Listen to this article

ALL-AREA FIRST TEAM

ATHLETE YR. WT. SCHOOL

Mateo Casillas Soph. 195 Mahomet-Seymour

Hayden Copass Sr. 285 Westville/Georgetown-RF

Rylee Edwards Jr. 195 Westville/Georgetown-RF

Ben Gavel Sr. 138 Unity

Kaden Gream Sr. 152 GCMS/Fisher

Caden Hatton Soph. 106 Mahomet-Seymour

Cale Horsch Sr. 132 GCMS/Fisher

Joe Lashuay Jr. 160 Oakwood/Salt Fork

Nick Nosler Soph. 170 Unity

Gage Reed Sr. 113 Oakwood/Salt Fork

Daniel Renshaw Sr. 220 Mahomet-Seymour

Grant Sant Amour Sr. 182 LeRoy/Tri-Valley

Ryan Vasey Sr. 182 Unity

Josh Woodrey Sr. 285 Prairie Central

ALL-AREA SECOND TEAMATHLETE YR. WT. SCHOOL

Evan Antonio Jr. 220 Ridgeview/Lexington

Abel Colunga Jr. 170 Hoopeston Area

Colton Crowley Soph. 285 Mahomet-Seymour

Owen Gulley Sr. 145 LeRoy/Tri-Valley

Logan Hillard Sr. 138 Mahomet-Seymour

Emmitt Holt Fr. 106 Unity

Peyton Holt Sr. 132 Unity

Brandon Hoselton Sr. 195 Prairie Central

Brennan Houser Soph. 182 Mahomet-Seymour

Austin McDaniel Jr. 285 Unity

Peyton Myers Sr. 160 Mahomet-Seymour

Reef Pacot Soph. 120 Oakwood/Salt Fork

Billy Tay Sr. 145 Ridgeview/Lexington

Keddrick Terhune Jr. 195 Rantoul

ALL-AREA HONORABLE MENTION- BISMARCK-HENNING/ROSSVILLE-ALVIN/ARMSTRONG-OTOMAC — Gada Bryant (Sr., 106); Isaac Tabels (Sr., 138).

- CENTENNIAL — Jack Barnhart (Fr., 220); Tyler Easter (Soph., 145); Trevor Schoonover (Fr., 113).

- CHAMPAIGN CENTRAL — Nick Demos (Soph., 170); Liam Potenberg (Jr., 152).

- CLINTON — Tylor Fair (Soph., 120).

- DANVILLE — Dalton Brown (Fr., 160).

- GIBSON CITY-MELVIN-SIBLEY/FISHER — Drew Purvis (Sr., 182); Shawn Schlickman (Fr., 113).

- HOOPESTON AREA — Hunter Cannon (Soph., 195); Justin Jones (Jr., 152).

- LeROY/TRI-VALLEY — Tyson Brent (Soph., 170); Josh Sexton (Sr., 120).

- MAHOMET-SEYMOUR — Gage Granadino (Sr., 170); Braeden Heinold (Jr., 152); Isabella Leyhe (Fr., 113); Hayden Nelson (Sr., 170).

- MONTICELLO — Caleb O’Linc (Soph., 145); Kaleb Reid (Jr., 170); Jaxon Trent (Jr., 160); Garrett Wilkin (Sr., 138).

- OAKWOOD/SALT FORK — Blake Barney (Fr., 138); Grant Brewer (Fr., 145/152); Bryson Capansky (Fr., 132); Connor Hutson (Sr., 145).

- PRAIRIE CENTRAL — Connor Steidinger (Soph., 195); Braiden Travis (Sr., 113).

- RANTOUL — Rashon Allen (Jr., 152).

- RIDGEVIEW/LEXINGTON — Connor Feit (Soph., 170).

- ST. JOSEPH–OGDEN — Owen Birt (Soph., 195); Dakota Pinaire (Jr., 120).

- ST. THOMAS MORE — Brody Cuppernell (Fr., 195); Henry Wurl (Fr., 220).

- UNITY — Grant Albaugh (Jr., 182); Nat Nosler (Jr., 160); Shane Ogden (Jr., 120); Karson Richardson (Jr., 220); Ava Vasey (Soph., 132).

- URBANA — Kira Buford-Rucker (Sr., 160); Andre Hunt (Jr., 220).

- WESTVILLE/GEORGETOWN-RIDGE FARM — Craig Johnson (Soph., 182); Garyson McBride (Soph., 120); Hayden Weaver (Soph., 132).

Trending Food Videos